Ulice Prahy zaplavily tisíce běžců

Poslední srpnová sobota s datem 31. 8. patřila běžcům. V 16 hodin zazněl ve Žlutých lázních startovní výstřel už třetího ročníku běhu Prahou – We Run Prague. Bezmála deset tisíc nadšených běžců přijela podpořit i držitelka světového rekordu na maratónské trati Paula Radcliffe, která se po té, co závod odstartovala, připojila k davu závodníků, aby si mohla užít atmosféru běhu historickým centrem s námi.

„Nedokážu si představit svůj život bez běhání, je to moje vášeň“, řekla Paula Radcliffe, „a proto mám obrovskou radost, když vidím kolem sebe tolik mladých a odhodlaných lidí, kteří se nemohou dočkat, až závod odstartuje“.  


Atmosféra byla fantastická. Když se tisícihlavý dav oděný do stejného stříbrnošedého trikotu dal do pohybu naskakovala přítomným husí kůže. We Run Prague totiž není jen závod. Je to oslava běhu a běžeckých motivací. Je to den, kterým vrcholí běžecká sezóna. 
Spolu s Paulou Radcliffe byli na startu podpořit běžce i zlatí oštěpaři Bára Špotáková a Vítězslav Veselý.

„Byl to nekončící dav, neuvěřitelná záplava rozesmátých běžců. Jsem u startu We Run Prague už podruhé, ale znovu mě z toho mrazí“, řekla Bára Špotáková. „Nejradši bych vyběhl s nimi, když vidím ty endorfiny“, dodal čerstvý držitel zlaté medaile Vítězslav Veselý, kterému zranění bohužel nedovolilo, aby se připojil k závodu. 

Byly jste na startu s námi? Jak jste si We Run Prague užily vy? Já jsem si dala za cíl přežít a ten jsem splnila. S běžeckým tréninkem jsem totiž začala na poslední chvíli a proto jsem to nechtěla přepísknout.  Uvidíme, jak se mi povede příští ročník :).

Napsat komentář