Nový přírůstek do botníku

Koncem srpna jsem úspěšně dokončila svůj první trailový závod. Trailové běhání mě natolik nadchlo, že od té doby vyhledávám běžecké trasy v terénu. Běhání po lese, přeskakování kořenů, vybíhání kopců, překonávání nerovností, to je to, co mě na terénním běhu nejvíc baví. Běh je živější, zajímavější a každý krok je jiný.


K trailovému běhání je zapotřebí i správná běžecká bota a myslím si, že jsem ji našla. Jmenuje se Nike Zoom Terra Kiger. Jedná se o horkou novinku na trhu, které prostě nešlo odolat :-).

Nike Zoom Terra Kiger

Bota je neuvěřitelně lehká, váží pouhých 204 gramů. Je vhodná pro běžce s neutrálním došlapem. Nike Zoom technologie v oblasti špičky a paty zajištuje nízkoprofilové odpružení. Podrážka je přizpůsobena běhu v terénu za sucha i za mokra. Bota je velmi pohodlná, stabilní a prodyšná. Zaujala mne nejen svou funkčností, ale také barevným svrškem.

Boty jsem poprvé vyzkoušela v pražském letohrádku Hvězda a byla jsem velmi mile překvapena pocitem jistoty, který mi boty při prudkých sebězích přinášely. Nikdy jsem neběžela z kopce tak rychle, vždy jsem myslela na to, aby se mi nic nestalo, a ne na samotný běh. Nyní si běhy v terénu maximálně užívám a neděsím se podklouznutí.

Můj závěr tedy zní: Nike Zoom Terra Kiger doporučuji všem příznivcům trailového běhání!

Napsat komentář