Trápí tě letní lenost?

Léto je v plném proudu, prázdniny se pozvolna přehouply do druhé poloviny a teploty jsou stále vysoké. Není divu, že se nám zkrátka a dobře někdy nechce nic dělat. Lenost není nemoc, jen nesmí trvat příliš dlouho. Přináším proto několik rad a tipů co dělat, když lenost trvá už moc dlouho. 

Výmluvy jsou na denním pořádku, ráno jsme unavení, po práci jsme bez energie a o víkendu bychom měli přeci odpočívat. Z toho vyplývá, že na sportování není čas. Ale je! Jen si ho musíte chtít najít a brát to jako hotovou věc. Měli byste přistupovat k veškerým sportovním aktivitám pozitivně a brát je jako příjemné zpestření dne a ne jako prostředek k tomu jak zhubnout, být IN, nebo prostě proto, že vás někdo nutí.

Vezměte si diář a v klidu si projděte rozvrh aktivit a povinností na příští týden. V úterý máte schůzku v centru až v 10 hodin? Snídaně s kamarádkou v 8:30? Pracovní doba začíná v 9 hodin? Co takhle si jednou týdně přivstat a zahájit den aktivně? Určete si jeden den v týdnu a naplánujte si na ráno jakoukoliv sportovní aktivitu jako je běh, joga, pilates, či kondiční cvičení. Zapište si to do diáře a berte to tak, že pracovní doba nezačíná až v 9 ale o už v 7 hodin. To stejné platí i na aktivity po pracovní době.

Další účinná páka je o vašich plánech někomu říci, manželovi, přítelovi, spolubydlícím či kolegům. Budou vědět, že v úterý ráno chodíte před prací běhat. Věřte tomu, že až se vám v úterý ráno nebude chtít vstát, tak vás pomyšlení na posměchy kolegyně, rýpavé poznámky přítele a výčitky svědomí přesvědčí o tom vstát z postele. Úplně nejlepším a nejvíce motivujícím řešením je se na sportování s někým domluvit. Představa, že na vás v 7 ráno čeká kolegyně, vám nedovolí na lenost a pokračování ve spánku ani pomyslet. A pokud ani sportovní parťák není dostatečně motivující, předplaťte si trenéra. Věřte mi, že investované peníze a sympatický trenér vás donutí na trénink přijít. Předem si určete svůj cíl, čeho chcete dosáhnout a za jak dlouhou dobu. Buďte realističtí a určete si reálné cíle, nereálné touhy vás budou demotivovat. A na co nesmíte zapomenout? Na odměnu. Musíte se umět pochválit a odměnit. Líbí se vám šaty ve výloze? Udělala by vám dobře masáž? Po splnění plánu si kupte šaty a zajděte na masáž a cestou z masážního salonu si kupte oblíbený vanilkový koktejl.

Život je od toho aby se žil a užíval, ne přežíval 🙂

Napsat komentář