Fandíš nebo ….. fandíš?

Tento víkend a celý předešlý týden byl pro mě jako sportovního fanouška ve znamení atletiky. Každý, kdo má královnu sportu rád, určitě taky na dálku fandil našim atletům, kteří se snažili co nejlépe bojovat na MS v Moskvě. 

Jelikož tímto sportem žiju už od malička, snažila jsem se nenechat si ujít moje nejoblíbenější disciplíny. Přes týden jsem od pracovního stolu odbíhala sledovat české atlety do kuchyňky s televizí, o víkendu jsem se uvelebila před obrazovkou v pohodlí domova.

Nejen jako aktivní závodnice, ale i jako divák a fanoušek mám atletiku na prvním místě. Když nemůžu být přímo na stadionu, užívám si alespoň detailní a zpomalené záběry kamery nebo zajímavé informace od sportovních komentátorů. Miluju pestrost disciplín a atmosféru plnou emocí různých druhů. Taky mě baví sledovat módní výstřelky sportovců a reakce trenérů, kamarádů, rodiny i ostatních lidí v hledišti.

Protože do Ruska to je celkem daleko a mě se po živé atletice zastesklo, vyrazila jsem opačným směrem, tedy na západ. V Domažlicích se totiž konal tradiční atletický mítink Chodská 1500. Jela jsem tedy podpořit kamarády a mladé naděje, o kterých v budoucnu možná ještě uslyšíme.

Ale aby nezůstalo jen u atletiky. Jako divák si ráda užívám i jiné sporty. Třeba na tenis se dokážu dívat hodiny. Klidně i pět, když Radek Štěpánek bojuje o cenný bod na Davis Cupu :-). Doufám, že se letos na podzim opět do Sazka Areny podívám.

Nebo takové skoky do vody. Ještě když skáčou dva vypracovaní kluci úplně stejně, nad tím tajím dech :-).

Mohla bych jmenovat celou řadu dalších sportů: krasobruslení, gymnastika, beach volejbal, běžecké lyžování atd. Abych nezůstala jen u individuálních sportů, tak musím říct, že občas ráda zajdu podpořit i fotbalisty na Spartu.

Samozřejmě čím důležitější událost, tím zanícenější jsem divák. Takže už teď se těším na další sportovní boje, které budou pro Českou republiku doufám úspěšné.

A jak jste na tom vy? Které sporty nejraději sledujete? Naživo nebo raději s kamarády u TV?

Napsat komentář