Aktivní dovolená?

Letos jsem si na dovolené dovolila odpočívat a nic nedělat. Vyrazili jsme s kamarády do Chorvatska a pronajali jsme si na týden jachtu. Boty na běhání jely se mnou, ale zůstaly bohužel celou dobu v kufru. Důvodem bylo naše rozhodnutí , že nebudeme kotvit v marinách, ale pěkně nadivoko v romantických zátokách. Tím pádem padla možnost dostat se ráno na břeh suchou nohou a bylo po běhání. Snažila jsem se to kompenzovat několika ranními tempy v moři. To mělo sice skvělý probouzecí účinek, ale nebylo to ono. 

Nedám dopustit na běhání před vydatnou dovolenkovou snídaní. Když má člověk kam vyrazit, měl by toho využít. Ráda pak vzpomínám na krásné cestičky borovicovým lesíkem, podél moře i skrz vyhlášenou nudapláž, která prostě nešla oběhnout :-).

V minulých letech jsem na dovolených vyzkoušela i jiné sporty. Organizovaný aerobic, aqua aerobic, cyklistiku i windsurfing. K běhání jsem se ale vždycky ráda vrátila. At už na dovolené sportujete jakkoliv, je asi nejdůležitější cítit se v pohodě, uvolněně a psychicky si odpočinout. Sport by měl být příjemným doplňkem.

Ta letošní dovolená příšerně rychle utekla. Domů se mi samozřejmě od moře a sluníčka nechtělo, ale na jednu věc jsem se opravdu těšila. Až nazuju opět své botky a půjdu si zaběhat. Už to mám za sebou a konečně jsem zase ve své kůži :-).

A co vy a sport na dovolené? Jezdíte se jen smažit na slunci nebo se naopak bez pohybu neobejdete ani den? A jaké aktivity preferujete?

Napsat komentář