Singltrek pod Smrkem


Pokud rádi jezdíte na kole, víkendy jsou ideální pro cyklovýlety. Je spousta možností kam vyrazit. Můžete jet na výlet v okolí vašeho bydliště, můžete také využít městskou hromadnou dopravu či dokonce vlak. Pro ty, kteří chtějí vyzkoušet trochu něco jiného, mám zajímavý tip – Singltrek pod Smrkem.

Nové město pod Smrkem je necelé 2 hodiny od Prahy. Cesta je příjemná – až do Liberce jedete po dálnici a zbytek cesty po silnicích I. třídy. Jakmile přijedete do Nového Města odbočíte za náměstím do leva a rovně 300 m na placené parkoviště. Celodenní stání je za 50,- Kč.

Od parkoviště musíte popojet pár metrů k informačnímu centru, kde si vyzvednete mapku. V současné době jsou nabízeny upravené trasy v délce 80 km. Vhodnou trasu si tu najde každý, od začátečníků až po zkušené terénní cyklisty. Náročnost tras je vyjádřena barvami stejně jak to známe u sjezdovek: modrá – jednoduchá, červená – středně náročná, černá – náročná. Všechny trasy jsou jednosměrné, nemůže se vám tedy stát, že potkáte cyklistu jedoucího proti vám. Cesty jsou úzké, ale bezpečné, není se tedy čeho bát. U informačního centra se nachází restaurace, toalety a dokonce i sprchy.

Pokud rádi jezdíte na kole a nevíte kam vyrazit, vřele doporučuji!

Napsat komentář