Ranní rozplavba

Dát si pár bazénů po ránu mi přijde jako celkem fajn start dne. Když člověk překoná nechuť k dřívějšímu vstávání a pocit, že tělo, které se plouží do koupelny, není jeho, tak ho potom čeká příjemné osvěžení. 

Praktikuju to takhle celoročně minimálně jednou týdně. Užívám si plavání ve venkovním vyhřívaném bazénu ikdyž sněží :-). Půlhodinka před prací bohatě stačí. Ostatně další půlhodinku zabere úprava zevnějšku tak, abych mohla opustit brány bazénu jako člověk, který jde do kanceláře.

Když už jsme u toho, tak místo, kde se nachází fény a zrcadla mi spíše připomíná divadelní maskérnu. Najdete tady spoustu hereček, které si před odchodem na svůj obličej nanášejí masky podle toho, jakou roli ten den budou zrovna hrát :-).

To jsem ale trochu odbočila. Plavání prostě doporučuju. Je to ideální doplňkový sport k běhání. Uvolníte ztuhlé svaly dolních končetin a zároveň posilujete ruce a záda. Nemusíte chodit pouze ráno. I po práci je to fajn relax, zvlášť když v zimě přidáte třeba páru nebo saunu.

Už se těším na mojí další ranní rozplavbu. Teď v létě ráno krásně svítí sluníčko a já mám vždycky pocit, že jsem se vrátila o pár let zpátky a čeká mě krásný, slunný, prázdninový den. Bohužel…

Napsat komentář