Město nebo příroda?

Jsem blíženec, takže moje povaha je tak trochu rozpolcená. K životu potřebuju stejně tak ruch velkoměsta, jako klid přírody.

Co se ale týče běhání, tak je moje volba jasná, rozhodně příroda. Přes týden v Praze si běhání ve městě dopřávám ažaž. Ale jsem „náplava“, takže moje víkendové kroky většinou míří domů na Šumavu. Tam se nachází můj běžecký ráj. Nic se nevyrovná měkké lesní cestě, čerstvému vzduchu, rozkvetlým loukám a různým vůním. Odskočit si taky člověk může, kdy chce :-).

I když jsem společenský typ, tak tady si ráda užívám samotu. Občas mi dělá společnost jen vyplašená srnka, zajíc nebo stádo pasoucích se krav.

Někdo může vidět negativa ve vysoké trávě, klíšťatech nebo otravném hmyzu, ale tohle já ráda překousnu.

V Praze bydlím v centru, takže se nabízí pouze směr Podolí nebo přes Petřín na Ladronku. Těmto trasám se musí nechat krásný pohled na pražské památky, to nikde jinde není. Co se kousku přírody týče, tak aspoň díky za Kunratický les, který máme nedaleko od práce a kam taky občas zavítám. V době, kdy jsem bydlela ještě na koleji, tak jsem měla nejblíž do Divoké Šárky nebo na Hvězdu. Tam je to taky fajn, ale nemůžu si pomoct, opravdová volná příroda je pro mě jedničkou.

Na druhou stranu, běh je tak nenáročný sport, že opravdu stačí pouze kamkoliv vyběhnout a nechat endorfiny ať se vyplavují :-).

A jak to máš ty? Co je Tvoje oblíbené běžecké prostředí?

Napsat komentář