Letní ochlazení


Když píšu tyto řádky, tak ze mě ještě tečou čůrky potu. Je sice neděle večer, ale stále příšerné vedro a obzvlášť můj podkrovní příbytek je extra vypečený.
Uplynulý víkend byl opravdu letní. Padaly teplotní rekordy a psi se doslova rvali o stín :-).

Sportování v takových tropických podmínkách je pro mnoho lidí velice náročné. Mě osobně horko zas až tak nevadí, ale přiznám se, že běhat jsem byla jen jednou a to na chalupě, kde mám možnost vybrat si trasu lesem, kde je o poznání příjemněji. Plazit se někde po silnici by se mi opravdu nechtělo.

Tento víkend jsem se spíš starala o to, jak se zchladit. Nejlépe je u vody, takže jsem využila nedaleké pískovny. Tam to bylo fajn. Naběhané metry jsem kompenzovala těmi naplavanými.

Co mi taky v létě pomáhá k ochlazení jsou různé druhy limonád. Ochutnala jsem okurkovou a zázvorovou. Melounovou jsem si nechala na další parné dny. Fantazii se meze nekladou, takže vyrobit si takovou limču může každý doma dle svých představ.

V neděli jsem pískovnu vynechala a vystačila jsem si s ochlazovacími vynálezy, které skýtala chalupa. A musím říct, že zahradní sprcha a plechová vana napuštěná studenou vodou taky splnily svůj účel :-).

Prostě i odpočinek někdy musí být a nic se nemá lámat přes koleno, zvlášť v 35 stupních. Aspoň jsem si ve stínu třešně konečně dočetla knížku.

A jak jste to přežili vy? Jste šťastnými majiteli bazénu? Poraďte nějaké osvědčené ochlazovací triky!

Napsat komentář