Detoxikace organismu

Pojem detoxikace organismu jste již určitě slyšeli, co tento pojem vlastně znamená? Stručně řečeno se jedná o proces, kterým tělo zbavujeme látek, které pro tělo mohou být škodlivé. Současný životní styl plný stresu, nezdravého jídla a pasivního vztahu ke sportu způsobuje zhoršování činnosti trávícího traktu a usazovaní škodlivých látek v těle. S přibývajícími lety by se stav trávícího ústrojí neměl podceňovat a organismus jednou začas pročistit detoxikační kůrou. 
S detoxikačními kůrami se tzv. roztrhl pytel a není jednoduché se ve všech kůrách orientovat. Důležité je si uvědomit, že detoxikace neslouží k hubnutí, ale k pročištění organismu. Pokud chce někdo hubnout, detoxikační kůra není vhodným prostředkem, jelikož hrozí tzv. jojo efekt. Po absolvování detoxikační kůry vás pár kil dole mile potěší, ale neměl by to být váš cíl. Důležité je si kůru naplánovat. Většina detoxikací zahrnuje dny, kdy nejíte a pouze pijete. Je vhodné kůru absolvovat v době, kdy máte klidovější režim a místo náročné fyzické aktivity volit vycházky či hodiny jógy. V průběhu kůry nesmíte jíst nic, než co máte předepsáno a samozřejmě nepít alkohol. V prvních dnech byste měli počítat s únavou, případnými bolestmi hlavy a podrážděnou náladou, ale výsledek za to rozhodně stojí. Kůry bývají různě dlouhé 3 dny až měsíc, záleží, jakým způsobem kůra probíhá.

Já osobně jsem detoxikační kůru neabsolvovala, stále jí mám vystavenou na kuchyňské lince :-). Koupila jsem si týdenní detoxikační kůru založenou na pití zeleninových a ovocných šťáv. Stále se nemůžu odhodlat, i když se jedná pouze o týden. Odrazuje mě týden bez mých sportovních aktivit a špatná hladová nálada. Na druhou stranu mám zpětnou vazbu od kolegyň, které kůru absolvovaly a nelitují toho, naopak byli nadšené, co se s jejich tělem během týdne stalo.

Nezbývá mi nic jiného, než si vzít diář, vybrat 7 dní a červeně si je nadepsat detox a přítele upozornit, že se mnou v těchto dnech nebude řeč :-).

Co vy, máte nějakou osvědčenou detoxikační kůru?

Půjdete do toho se mnou?

Ve zdravém těle zdravý duch 🙂

Napsat komentář