Jak správně vybrat sportovní podprsenku?

Sportovní podprsenka je sice neviditelná, ale velice důležitá součást sportovního outfitu. Mnoho žen má problém investovat do sportovní obuvi, natož pak do sportovní podprsenky. V dnešní době je složité se vyznat v nabídce sportovních značek, většina znich oslňuje pestrou nabídkou kolekcí, barev a zajímavých střihů. Ne ale všechny značky umí správně produkty doporučit a vysvětlit vám proč právě daný produkt je důležitou součástí vašeho sportovního vybavení.

Vraťme se ale k podprsenkám, které jsou ženami velmi podceňovány a málokterá z nás do správně sportovní podprsenky investuje. Nejde jen o to, mít na sport sportovní podprsenku, ale je důležité se zamyslet nad správnou velikostí a také nad tím, jakou sportovní aktivitu budu v podprsence provádět. Ano, zní to jako věda, ale pokud máte správně podané informace, je v celku snadné podprsenku vybrat a hlavně se cítit při sportování pohodlně.
Jednou ze značek, která nabízí tzv ’’Bra fitting service’ je firma Nike a konkrétně prodejna Nike Prague ve Slovanském domě.
Jak takový speciální servis probíhá?
Nejdříve vás samozřejmě osloví jedna ze shop assistantek, zda-li nepotřebujete pomoci s výběrem podprsenky. Důležité je se nestydět a upřímně shop assistentovi říci ano, potřebuji poradit, sháním podprsenku na běh/kruhové tréninky/na jogu. Slečna assistentka by s Vámi měla udělat rychlý úvodní dotazník-jakou podprsenku sháníte, na kterou sportovní aktivitu, s košíčky nebo bez. Poté přijde na řadu měření krejčovským metrem. Jedno měření probíhá pod ňadry, měření obvodu podprsenky.

Druhým měřením zjistíme velikost košíčků.

 Na prodejně mají k dispozici Ipad s aplikací, která vygeneruje ideální velikost podprsenky, která by vám díky naměřeným hodnotám měla pasovat. Slečna assistentka vám vysvětlí, že Nike podprsenky dělí do třech různých zátěží: lehká, střední a težká zátěž.

Ke každé zátěži patří seznam sportovních aktivit pro které je daná zátěž vhodná. Společně vyberete správný tip a velikost podprsenky a přesunete se do prostoru kabinek, kde podprsenku vyzkoušíte  a provedete čtyři kontrolní cviky. Cviky je dobré provést, je to kontrola správného výběru velikosti. Poté už nezbývá než si promyslet ideální barevnou kombinaci, která bude ladit ke zbytku vašeh sportovního outfitu.
Pokud se chcete při sportování cítit dobře, měly byste začít od spodní vrstvy, čili od spodního prádla ☺!

Napsat komentář