Diagnostika pleti

Přiznávám, nejsem zrovna příznivec drahé kosmetiky. Vždy si ťukám na čelo, když vidím ceny některých make-upů, stínů a řasenek. Šminky mi zkrátka nikdy nic moc neříkaly. Asi to bude tím, že moje mamka se také nikdy moc nelíčila. A se sportem to prostě nešlo nějak dohromady. Kdyby mě táta viděl na tenisovém kurtě nalíčenou, asi by mě hnal ihned pod vodu!
Názor jsem změnila teprve nedávno, když jsme s naším blogem začali spolupracovat s Clinique. Jistě si vzpomínáte na narozeniny našeho blogu. Pozvaly jsme dvě sympatické odbornice na kosmetiku a líčení. Bylo to neuvěřitelné. Za 2 minuty jsem měla skvělý sportovní make-up, zvýrazněná líčka a lehce zvýrazněné obočí. Chtěla jsem se to naučit! Netrvalo dlouho a s Lenkou jsme vyrazily do Clinique v Palladiu na diagnostiku pleti.

Na pranýř šla moje pleť a Lenka to vše dokumentovala 🙂 Hlavním cílem bylo zjistit, jakou mám pleť a která kosmetická řada se ke mě hodí. Také jsem chtěla poradit s výběrem vhodného make-upu a pudru. Diagnostika probíhala prostřednictvím iPadu, který se mě postupně ptal na spoustu otázek. A musím říct, že mne překvapilo, co všechno má vliv na kvalitu pleti.
A výsledek? Mám mastnou pleť, která potřebuje hydrataci a produkty bez oleje. Byla mi doporučena řada Anti-Blemish Solutions. Vše jsem hned na místě vyzkoušela a výsledek byl pro mě šokující. Nevěřila bych, kolik nečistoty skrývá můj obličej. Slečna kosmetička mi dokonce ukázala drobný test. Stačilo přiložit kousek izolepy na ruku, pak odlepit a dát na zrcadlo. Izolepa vypadala hrůzostrašně. Následně mi ruku vyčistila a ten samý test provedla znovu. Teď už vypadala mnohem lépe a hlavně čistě.
Vhodné produkty už jsem tedy měla předvybrané. A zajímala mě samozřejmě cena. Byly mi doporučeny 4 produkty: odličovací mléko, čistící pěna, čistící voda a krém. Celková částka 2.260,- Kč. Když jsem tu částku viděla, řekla jsem si, fíííha, to je dost peněz. Slečna kosmetička si ihned všimla mého výrazu a hbitě mi ukázala zajímavou kalkulaci. 
Tyto 4 produkty mi vydrží 3 měsíce. Když si to rozpočítáme na měsíc je to 753,- Kč. Na den to výchází 25,- kč. Tak co, stojí 25,- kč za to mít krásnou a zdravou pleť? Nezbývalo mi než přiznat si: samozřejmě, že chci mít krásnou pleť a 25,- kč mi za to rozhodně stojí!
Byla jsem tak unešená péčí a přístupem kosmetičky, že jsem si ještě koupila maku-up, pudr a zdravíčko. Od té doby si poctivě denně čistím pleť. Naučila jsem se správně a decentně líčit a hlavně jsem si uvědomila, že o pleť se člověk musí starat a investice do kvalitní kosmetiky není přežitkem.
Lenka nezůstala jen u focení. Neodolala a zkoušela parfémy. Nakonec se zamilovala do citrusovo-květinové vůně parfému Clinique Happy. Takže jsme obě odcházely s nějakým úlovkem a pocitem, že jsme si udělaly nejen radost, ale hlavně jsme udělaly něco pro sebe.
A jak jste na tom s kosmetikou vy?

Napsat komentář