Jógový víkend v Krkonoších

Filosofie jógy mi byla vždycky blízká. Nejsem typ na aerobiky, kickboxy nebo zvedání činek. Když se chci zapotit jdu běhat nebo vyrazím na kole. Když chci cvičit, vyberu si jógu. A to je taky důvod proč jsem kývla a vyrazila na Adventí jógový víkend v Krkonoších.

Lektory byli Kateřina Nováková, Andrea Hájková Smékalová, Rosibel Marquez a Vladimír Mikuláš z Om Yoga Studio v Praze.

Přání, aby počasí bylo již zimě mrazivé se vyplnilo na 100%. Už samotná cesta do hor byla zážitkem. Přes naši republiku právě přecházela studená fronta a měla dorazit i s větrem o síle vichřice.

S větrem v zádech do Krkonoš

S nabírající nadmořskou výškou sílil vítr, sněhová pokrývka i chumelení. Cílem naší cesty bylo obecní parkoviště ve středisku Strážné u Vrchlabí. V zimních měsících se kvůli podmínkám přepravuje k hotelu v nadmořské výšce 1217 m.n.m. pouze rolbou nebo skútry. 

Dojeli jsme, sláva


Útulný horský hotel Friesovy boudy je nově a moderně zrekonstruovaný a ne nadarmo získal různá ocenění. Když budete mít štěstí na počasí nabídnou vám velká panoramatická okna krásné výhledy na hřebeny Krkonoš. 
K tomu se tady opravdu hodně dobře najíte. Kuchař je geniální!

Vřele doporučuji houbové rizoto s parmezánem, nebo gratinovaný kozí sýr na salátu s brusinkami. A na snídani určitě ochutnejte skvělý domací jogurt! www.friesovyboudy.cz

Sauna, bazén, výřivka

Na friesovkách je ještě jedno velké PLUS. A tím je hotelový wellnes. Bazének s protiproudem, brouzdaliště pro děti, ale ta sauna! Bazének je venkovní a v kombinaci se sněhem, ledem a venkovní teplotou pod bodem mrazu je to opravdu luxus!

Ómmmm

Od 7.00 hodiny probíhala v každém sále ranní pranajáma a meditace, poté již následovali jednotlivé lekce Hatha jógy, Viinyása jógy, Prána Vashya jógy a Ashtanga jógy.

Nádech a výýýdech

O pranajámě – technice ovládání dechu jsem již slyšela, dokonce mám i knihu, kterou jsem ještě nečetla. Zkrátka jsem se k hlubšímu poznání pranajámy až doposud nedostala. A ač se můžou různé techniky s dechem zdát nezasvěcenému zvláštní, věřím že mají hodně do sebe. Prací s dechem lze rozhýbat střeva, posílit srdce a celkově zlepšit zdraví. 
Ovšem hlavní přínos pranajámy pro mnoho z nás je, světe div se, pořádný nádech a výdech. Sedavým zaměstnáním, ale i stresem spousta lidí dýchá jen napůl a nevyužívá tak celou kapacitu plic. A s tím bychom něco dělat měli!

Jógová cesta

Lekce jógy pod vedením lektorů z Om Yoga Studio byly na jedničku! Ráno jóga, po obědě jóga, večer jóga. U večerní jógy jsme v sále zhasínali světla a cvičili za příjemného světla a tepla ohně z krbu. Romantika. Možná by se mohlo zdát, že po těch třech dnech už těch pozic střech a bojovníků bylo až moc, ale nebylo. Jóga by se měla praktikovat každý den. A v úplně ideálním případě ráno a večer.

Jóga střídala jógu, pobyt v sauně dobré jídlo, snahu o procházky ve vichřici kniha v posteli. Víkend se přehoupl a my jsme opustili vrcholky hor zpět do městských nížin.

Namaste

Napsat komentář