Sportovní vzory

Já osobně jsem žádný sportovní vzor, který bych se snažila nějak napodobovat, nikdy neměla. Spíš jsem vždycky ráda sledovala dění kolem několika sportovců, kteří mi byli z nějakého důvodu více sympatičtí. Většinou proto, jak dokázali zůstat normálními a příjemnými lidmi i přes všechny velké úspěchy. Tomáš Dvořák, Roman Šebrle, Bára Špotáková, Michael Johnson nebo Carolina Klüft. U některých mých oblíbených osobností přišlo ale velké zklamání. To když na povrch vypluly jejich dopingové aféry jako třeba u Marion Jones nebo Lance Armstronga.

se Zuzkou Hejnovou

Obdivuji ale každého, kdo pro sport obětuje celý svůj život a dokáže mu podřídit své ostatní zájmy. Když mu štěstí a forma přeje, je pak odměněn sladkými plody své dřiny.

Když se ale ohlédnu ke svým sportovním začátkům, přece bych možná dva vzory našla. Jsou to moji rodiče, kteří mě ke sportu vedli už odmalička. To, že jsem si vybrala atletiku, nebyla náhoda. Sami totiž trénovali a závodili, když už jsem byla na světě.

Atletika pro ně byla velkým koníčkem a kamarádi na oválu druhou rodinou. Já to mám dost podobně. I když ze mě nevyrostla olympijská vítězka, myslím, že jsou rádi, že se sportu věnuji i v dospělosti. 

s Bárou Špotákovou

Nikdy jsem neměla velké sportovní ambice, trénovala a závodila jsem, protože mě to bavilo a přinášelo mi to uspokojení ze sebe sama. Dodnes mám radost z každého úspěchu našeho družstva, ke kterému sem tam přispěju nějakým tím bodem :-).

A co vy? Děláte sport jen pro zábavu nebo potřebujete nějakou ikonu, ke které by jste se chtěli přiblížit? Kdo vás motivuje?

s Carl Lewisem

Napsat komentář